Nejlepší rakety pro pokročilé rekreační hráče

Často od vás dostavám otázky ohledně raket kolem 300 gramů, chcete obvykle vědět, jakou vybrat nebo nebo kterou bych vám doporučil. Přece jen s raketami s váhou 300 gramů hraje s ní většina rekreačních. Proto jsem se rozhodl natočit toto video, pro které jsem vybral asi ty nejoblíbenější rakety s váhou kolem 300 gramů. A na závěr vás čeká jeden tip jak nakoupit tenisové rakety a další tenisové vybavení s velkou slevou.


Tento článek je zkrácenou verzí videa. Celé video najdete dole pod článkem.


300 gramů jako univerzální váha

tenisové rakety pro rekreační tenisty

Rakety s váhou 300 gramů jsou vhodné pro široké spektrum hráčů. Takto těžkou nebo lehkou raketu zvládne každý rekreační hráč, který už má techniku úderů na slušné úrovni a nemá problémy s bolestí ruky. Ikdyž…bolest ruky je ve většině případů zapříčiněna právě nějakou technickou chybou, například hraním forehandu za tělem a lehčí raketa tento problém nevyřeší. Ale to jsem řešil v článku s názvem Co dělat, když u(z) tenisu bolí ruka?. Ale i pro ty, koho ruka bolí, tu mám jednu raketu, ke které se dostanu až na konec.

Není důležitá jen váha rakety

Musím ještě zmínit, že váha rakety není jediný parametr, který ovlivňuje pocit z rakety. Důležité je i vyvážení. Pokud má raketa 315 gramů, ale je vyvážena do ruky, třeba 310 mm, pocitově se bude zdát lehčí a ovladatelnější než raketa s 305 gramy a vyvážením 330 mm. Takže jak jsem zmiňoval už několikrát v jiných videích nebo článcích, je potřeba řesit oba tyto parametry. Pak se třeba nemusíme ani bát raket s větší váhou.

Která je ta nejlepší raketa?

Nechci říct a ani to nejde, která z těchto raket je nejlepší, protože záleží na mnoha věcech. Kazdý má jiný styl hry, útočnou, obrannou, někdo hraje údery spíše na přímo, jiný dává hodně spinu a tak dále. Významnou roli hraje i výplet, aktuální psychycké rozpoložení hráče, počasí, míče a podobně. Prostě každému bude sedět jiná raketa. Takže v tomto článku a videu budou jen mé pocity z těchto raket, které navíc byly ovlivněné i výplety. Protože ne při každém testovaní jsem měl rakety vypletené stejným výpletem a na kila, na která jsem zvyklý.

Rakety podle stylu hry

Takže rakety bych rozdělil podle stylu hry, pro který jsou vhodné. A začneme raketami pro ty, co vyznávají hru od základní čáry plnou přeliftovaných úderů.

Obranný styl

Babolat Pure Aero 2019

A jakou jinou začít než tou, se kterou hraje Rafa Nadal – Babolat Pure Aero. Je známá má lehká averze vůči této značce, ale tato raketa je opravdu moc dobrá. Sice to není raketa na můj styl hry, ale když jsem s ní hrál přeliftované údery, byla úžasně stabilní a přesná. Nenapadá mě jiná raketa, která by byla vhodnějši. Nedávno jsem testoval nové Head Extreme, které jsou také ideální pro přeliftované údery, ale osobně bych si vybral právě Pure Aero.

Pestrý tenis

Pak tady mám rakety vhodné pro takový pestry celodvorcový tenis pro takové ty ručkaře, kteří hru od zakladní čáry proloží kraťasem nebo přechodem na síť. Na tento styl hry jsem vybral dvě. Jednou je mezi rekreačními hráči oblíbená Yonex eZone 100 a druhá je opět od Babolatu a tou je nová Pure Drive. Z recenze Babolatky je znát, že tato raketa mě hodně překvapila. Je to skvělá, snadno ovladatelná raketa, která dává míčům dostatek energie, ale pořád je i přesná. Raketa si rozumí jak s přímějšími údery, tak i s těmi přeliftovanými. Yonex Ezone 100 je jak parametry, tak i pocitem ze hry hodně podobná, jen nedavá míčům tolik energie jako právě Pure Drive. Do této kategorie patří samozřejmě vícero raket, ale tyto mě přesvědčily a nebál bych se je doporučit. Osobně bych si vybral spíše Babolat Pure Drive.

Útočný tenis

Wilson Blade 98

Pak tu máme rakety pro útočněji laděné hráče. Těch tu mám nejvíc, přece jen se o tento styl sám pokouším. Jako první tu mám Wilson Blade. Osobně mi Blady nikdy moc nesedly a zvlášť tato současná verze. Ale na druhou stranu hodně rekreačních, ale i závodních hráčů je z ní nadšených a chápu to. Raketa má pružnější rám než předchozí verze. Dává tak více enegie a také spinu. Navíc už není tak přísná a odpustí i nějakou tu nedokonalost při úderu. Je vyvážena více do hlavy a váží 305 gramů, takže pocitově bude připadat těžší než ve skutečnosti je. Ale to je zase vhodné pro ty, kdo nemají rychlý švih zápěstím. Právě tím vyváženém raketa se švihem pomůže.

Head Graphene 360+ Speed PRO

Další raketou na tento útočný styl hry je Head Speed ve verzi MP. Letos jsem testoval novou verzi a ta mě nadchla. Má v sobě novou technologii s názvem Graphene 360+ a je to znát. Míče z této rakety létají rychlejí než z předešlé verze a dostávají i více spinu. Ale pořád je zachovaná dostatečný přesnost a snadná ovladatelnost. Na rozdíl od výše zmíněné Wilson Blade nemá zak pružný rám a je potřeba mít rychlejší švih.

A pak tu mám jednu raketu, kterou mám rád a přitom je hodně přehlížena. Je to Tecnifibre TFight 300. Známější je verze s váhou 305 gramů, se kterou hraje Medvěděv. Ale tato verze s 300 gramy je prostě úžasná. Ovladatelností bych ji přirovnal k Babolat Pure Drive a stabilitou k Wilson Pro Staff 97. Je tedy potřeba s touto raketou švihat, protože rám není nejpružnější, ale za to se odvděčí úžasnou přesností. Skvělá je taky Tecnifibre TF40 305, která je ještě přesnější, ale už není tak snadno ovladatelná.

Kategorie sama pro sebe

Wilson Clash

A pak je tu jedna raketa, která by mohla být ve všech kategoriích. A tou je Wilson Clash. Raketa je opravdu hodně hodně pružnější, dává i hodně spinu a energie. A na to, jak je pružná, pořád dává vcelku dost přesnosti. Clashka množstvím spinu, které dává mičům, se blíží k Babolat Pure Aero. Díky tomu, že je vyvážena do ruky, tak je i snadno ovladatelná. A díky pružnému rámu je vhodná i pro ty, které pobolívá ruka. Je to takový předstupeň před zdravotními raketami.

Můj pocit

To byl průřez raketami kolem 300 gramů. Podobných raket je samozřejmě víc, ale vybral jsem ty, které jsem měl možnost vyzkoušet a které mě zaujaly. Nemám možnost zkusit rakety od Dunlopu nebo Prince, takže ty v tomto výběru nejsou. Ještě jednou zopakuji, že vše je na základě mých pocitů, ale ty se nemusí shodovat s názorem někoho jiného. Opravdu hraje roli nejen samotná raketa, ale i použitý výplet a dalších mnoho faktorů.

Jak ušetřit na tenisovém vybavení

A nyní je čas na onen tip. Sportobchod v těchto dnech slaví 18. narozeniny, takže je vlastně plnoletý 😀 A k této příležitostí připravil slevovou akci, samozřejmě i na tenisové vybavení. V této akci najdeme třeba právě dnes zmiňované Babolat pure Drive, Tecnifibre TFight 300 nebo TF40 305, nebo třeba mou nejoblíbenější Wilson Pro Staff RF97, tedy Rogerovku. V akci jsou i kluba výpletů nebo třeba míče, například mé oblíbené Tecnifibre XOne. Dole pod videem najdete odkaz, kterým se dostanete na další tenisové vybavení z teto akce. Celkem je jich kolem 150, takže si vybere každý. Já jsem si už objednal Pro Staffky.

› Koupit tenisové vybavení v akci


Video

› Koupit tenisové vybavení v akci


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *