Yonex Vcore Pro 2022 – recenze

Tenisové rakety Yonex jsou specifické, zejména svým tvarem hlavy. A také jsou výjimečné tím, jak se na ně dívají tenisti a tenistky – jedna část lidí rakety Yonex vynášení do nebes a nedají na ně dopustit a druhé je nesnáší a nikdy by je do ruky nevzala. Téměř nic mezi tím. A z nějakého důvodu, pro mě záhadného, se říká o raketách Yonex, že jsou špičkou ve kvalitě. Nebyl jsem ve fabrice, tak to nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Ale tento článek a video jsou o nových raketách Yonex VCore Pro pro rok 2022.

Yonex VCore Pro levně

A pokud si chceš rakety Yonex VCore Pro koupit za akční cenu a navíc i s vypletením zdarma, můžeš zde: Koupit Yonex VCore Pro levně

Yonex VCore Pro 2022 recenze

O Yonex VCore Pro

Modelová řada VCore Pro je tou nejpreciznější z nabídky značky Yonex. Jsou to rakety zaměřené na maximální přesnost. Něco jako řada Wilson Pro Staff, Head Prestige, Dunlop CX2, Babolat Pure Strike, Tecnifibre TF40 nebo Prince Phantom. Ale od těchto modelových řad jiných značek se Yonex Vcore Pro liší.

Yonex VCore Pro a sweetspot

Tím rozdílej je velikost sweetspotu, neboli ideálního bodu úderu. Většina raket na přesnost mají sweetspot malý. Čím je menší, tím je raketa přesnější. Ale taky náročnější, přece jen musíme precizně trefovat míček přesně středem výpletu. A právě Yonex VCore Pro, stejně jako vlastně všechny rakety Yonex mají díky speciálnímu tvaru hlavy rakety (takzvanému izometrickému tvaru) sweetspot větší. Díky tomu je hra s nimi snazší, ale pořád zůstávají přesné. I když…

Yonex VCore Pro – mé krátké hodnocení

Rakety Yonex VCore Pro 97 jsem kdysi zkoušel a dokonce uvažoval, že si je pro sebe pořídím. Je to zhruba 5 let zpět. Tento model mě hodně zaujal, byl precizní, stabilní, přesný, náročný, prostě takový, jaký by nejpřesnější model měl být.

Yonex VCore Pro 2022

Nové technologie ve Yonex VCore Pro

Yonex novou verzi VCore Pro pro rok 2022 vybavil novými technologiemi, které mají dávat míčům více energie. Jupíííí. Jenže toto se říká u každé nově představené rakety, takže jsem tuto informaci nebral moc vážně. Zvlášť u rakety, která je primárně na přesnost. A jak víme, přesnost větší množství energie prostě nejde úplně k sobě.

Ale hned po prvních úderech jsem pochopil, že informace o větším množství energie nekecala. Opravdu míče z nových Yonex VCore Pro létaly o něco rychleji a snáze. A to i u modelu VCore Pro 97, který ma menší hlavu rakety. Zvlášť u tohoto modelu se projevil i větší sweetspot. Pocitově bych řekl, že tato raketa má velikost hlavy 100 palců čtverečných (645 cm2). Prostě hra s touto raketou byla snadná.

Více energie, ale co přesnost?

Yonex VCore Pro recenze

Ale když si vybírám nejpreciznější raketu, tak nečekám, že hra s ní bude snadná. Je mi jasný, že bude náročná, tvrdá, že budu mít intenzivní odezvu do ruky, že nic neodpustí. Ale že se odvděčí maximální přesností. Ale to se u nové Yonex VCore Pro neděje. V preciznosti, teda podle mých pocitů, se nemůže rovnat Wilson Pro Staff nebo Head Prestige.

Na druhou stranu, co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat jiným hráčům a hráčkám. Současný tenis je hlavně o rychlosti, o tvrdých úderech s maximem spinu. A pro tento styl jsou Yonex VCore Pro skvělé. Navíc díky většímu sweetspotu i odpustí nějakou tu nedokonalost v technice úderu. A to může vyhovovat spoustě hráčům.

Kvalita tenisových raket Yonex

Ještě trošku odbočím a vrátím se k oné „vyhlášené“ kvalitě raket Yonex. Od jednoho z vás jsem slyšel, že rakety Yonex jsou nejkvalitnější. A nejspíš je to myšleno právě tak, že se udávané hodnoty parametrů u Yonexu neliší od těch skutečných. Více jsem se o tomto tématu rozepsal v článku Kvalita tenisových raket Yonex.

Yonex VCore Pro

Yonex VCore Pro – závěr

Mě osobně nový model raket Yonex VCore Pro zklamal. Když si vybírám precizní rakety, chci maximum preciznosti, přesnosti. Mluvil jsem o tom ve videu Nejlepší tenisové rakety roku 2021. Ale co chci já, nemusí chtít ostatní. Yonex VCore Pro jsou pořád skvělé rakety, které v nové verzi 2022 mají šanci oslovit širší spektrum hráčů. Nemusíme se s nimi bát, že nám při nečistě zahraném úderu upadne ruka a navíc nám pomohou, aby takto zahraný úder šel do kurtu.

Takže, kdo chce maximum přesnosti, ať se podívá po modelech konkurence. Ale kdo chce moderní raketu, která dává více energie, ať vyzkouší novou Yonex VCore Pro pro rok 2022.

Video Yonex VCore Pro

Yonex VCore Pro levně

A pokud si chceš rakety Yonex VCore Pro koupit za akční cenu a navíc i s vypletením zdarma, můžeš zde: Koupit Yonex VCore Pro levně

Fotogalerie Yonex VCore Pro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *