Výplet Tecnifibre HDMX Floro 16

Tecnifibre HDMX Floro 16
Tecnifibre HDMX Floro 16

Poslední dobou zkouším jeden výplet za druhým a abych se v tom sám neztrácel, budu sepisovat jejich krátké minirecenze. A začnu výpletem s označením HDMX Floro 16 s tloušťkou 1,3 mm z řady Hybrid 3D, který jsem dostal na vyzkoušení od Tecnifibru. Jedná se o nový hybridní výplet, který se skládá ze 3 různých druhů vláken. Nebudu se pouštět do popisu jednotlivých materiálů, ale výplet má díky této kombinaci v sobě snoubit komfort, energii a kontrolu.

Dokonalost ve spojení s Tecnifibre TF40 305?

Výplet jsem si nechal naplést do nové rakety Tecnifibre TF40 305 na napětí 25/24 kg. Nad raketou jsem se rozplýval v této recenzi a byl jsem zvědavý, jestli výplet Tecnifibre HDMX Floro 16 mé nadšení z ní ještě umocní. Raketa samotná je úžasně ovladatelná a přesná, ale není tak pružná a nedává míčům tolik energie jako například nová Wilson Blade 98. Ale právě výplet Tecnifibre HDMX Floro 16 by měl, podle výrobce, být pružnější a zajistit dostatek energie úderům.

Dostatek energie, ale co kontrola?

Tecnifibre HDMX Floro 16

A je to tak. Při prvním testování rakety Tecnifibre TF40 305 jsem v ní měl výplet Tecnifibre Ice Code a oproti němu tento nový hybridní výplet je ještě pružnější. Navíc je hra s ním o poznání pohodlnější, téměř jako s Luxilonem Smart. Ale na rozdíl od Luxilonu si zachovává dostatek kontroly a citu. Po cca 20 minutách jsem si na výplet vcelku zvykl. Co mi tedy úplně nevyhovovalo byla právě ta přemíra energie, kterou předával míčům při úderech od základní čáry. Občas mít prostě míč uletěl, aniž bych věděl proč. …jasně, patrně jsem jej blbě zahrál, ale to si přece nepřiznám a radši to svedu na výplet 🙂

Nikdo a nic není dokonalé

Tecnifibre HDMX Floro 16

Co mě ale nepotěšilo, byla životnost. Jak je vidět na fotkách, které jsem publikoval na svém Instagramu, výplet se po cca hodině roztřepil a po hodině a půl „šel do kytek“. Nečekal jsem, co se týká životnosti, žádné zázraky. Ale přece jen jsem čekal, že vydrží o něco déle. Zvlášť, když mám raketu s hustějším pletením 18/20 a výplet měl tloušťku 1,3 mm.

Skvělý výplet, který ale není pro každého

Na druhou stranu u výpletu s těmito vlastnostmi se menší životnost dá očekávat. Tyto výplety jsou spíše na výkon, tedy aby měl hráč co nejlepší pocit ze hry a životnost je prostě druhotná. Proto výplet Tecnifibre HDMX Floro 16 doporučím hlavně hráčům a hráčkám, kteří chtějí něco lepšího co do herního pocitu a nebude jim vadit kratší životnost.

Přednosti:

  • Dává dostatek energie
  • Slušný cit
  • Komfortní

Nevýhody:

  • Nízká životnost
Tenisový výplet koupíš výhodně na Sportobchod.cz 😉
Hodnocení
Kdy:
Co:
Výplet Tecnifibre HDMX Floro 16
Jak:
41star1star1star1stargray

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *