Omotávky na tenisovou raketu – velký test – 2.část

Tourna grip XL

V minulém článku jsme začali s testováním tenisových omotávek a dnes v tom bez zbytečného okecávání budeme pokračovat.

Tecnifibre ATP Pro Dry

Tecnifibre Pro DryJak jsem se zmínil v předešlé části, produkty a tedy i omotávky značky Tecnifibre mi nejsou vůbec cizí. Ale zrovna ta, s označením Tecnifibre ATP Pro Dry mě nějak minula. Jedná se o omotávky určené pro ty, co mají až přespříliš aktivní potní žlázy, mezi které se také „hrdě hlásím“. A tak jsem byl zvědavý, jak obstojí. Testoval jsem je pár dnů po omotávkách Tourna Grip a byly si hodně podobné. Tecnifibre ATP Pro Dry mají tloušťku o něco menší (0,4 mm) než Tourna, ale žádný rozdíl jsem nepocítil. Díky letošnímu teplotně „výživnému“ létu nebylo při testování o kvanta potu nouze a musím přiznat, že absorpce vlhkosti nebyla tak dokonalá jako u Tourna Grip. I když pořád mnohem lepší než u ostatních testovaných omotávek. Na druhou stranu výdrž omotávky Tecnifibre ATP Pro Dry byla přece jen o poznání delší než u Tourna Grip. Známky poškození se objevily po 30 minutách hraní, ale rozhodně ne tak devastující jako u Tourna.

Výhody

Tecnifibre Pro Dry po hraní

 • skvěle odvádí pot
 • lepší cit při úderech

Nevýhody

 • krátká životnost

Závěr: omotávky Tecnifibre ATP Pro Dry bych doporučil hráčům, kterým se extrémně potí ruce a nechtějí utrácet za Tourna Grip.

Head Xtreme Soft

Head Xtreme SoftPo zkušenosti s „latexovkou“ Head Super Comp jsem se u této omotávky trošku obával onoho pocitu gumových rukavic. Po rozbalení a namotání na raketu se mé obavy rychle rozplynuly. Narozdíl od zmíněné Super Comp je tenší a i použitý materiál je jiný. Podle mě má konkurovat Tourna Grip nebo Tecnifibre ATP Pro Dry svou schopností odvádět pot. Její tloušťka je 0,5 mm a pocitově je velmi tenká, stejně jako obě výše zmíněné. Musím pochválit pocit jistoty při držení rakety, který bych jistě více ocenil, kdybych zvládal přehodit míč alespoň dvakrát přes síť… Omotávka Head Xtreme Soft mě mírně zklamala tím, že absorpce vlhkosti nebyla na takové úrovni, jak bych čekal. Ale velkým překpvapením byla její výdrž, ani po 1,5 hodině hraní nebyly vidět žádné známky opotřebení, jak je vidět na fotce.

Výhody

Head Xtreme Soft po hraní

 • dlouhá životnost
 • cit při úderech

Nevýhody

 • horší absorpce vlhkosti

Závěr: omotávky Head Xtreme Soft jsou vhodné pro hráče, kteří vyžadují tenší omotávky, díky kterým budou mít lepší cit při úderech.

Babolat My Overgrip

Babolat OvergripBabolat…výrobky této značky nejsou u mě zrovna oblíbené (ale k tomu se dostaneme třeba někdy jindy). Omotávku Babolat My Overgrip jsem se snažil otestovat bez jakékoliv podjatosti a závěr je…že jsem její odzkoušení nechal na kolegovi Dominikovi. Ten ji zhodnotil jako průměrnou omotávku, která se snáze omotává, ale hůře odvádí pot. Její tloušťka je 0,6 mm, čímž se řadí mezi silnější omotávky. Hráč s ní nemá takový cit jako s tenšími omotávkami, ale za to je šetrnější k ruce. Jak jsem zmínil a viděl na vlastní oči, neosvědčila se při zvýšeném pocení rukou, ale to u omotávek této tloušťky obvykle bývá. Naopak její životnost byla velmi slušná.

Výhody

 • dlouhá životnost
 • nízká cena

Nevýhody

 • horší absorpce vlhkosti

Závěr: omotávky Babolat My Overgrip jsou vhodné ty, co nechtějí za omotávky příliš utrácet.

Tecnifibre ATP Pro Players

Ano, opět Tecnifibre. Tuto značku jsem si v posledních letech velmi oblíbil, právě díky kvalitě jejich produktů. A omotávky Tecnifibre ATP Pro Players jsou toho nejlepším příkladem. Svou tloušťkou 0,5 mm patří někam na střed a měly by kombinovat dobrou absorbci potu a dlouhé životnosti. Toto vlastně slibují popisy všech testovaných omotávek, ale Tecnifibre ATP Pro Players tyto sliby opravdu plní. Je pravda, že nedosahuje takového citu při úderech jako například Tourna Grip nebo Tecnifibre Pro Dry. Přesto se skvěle drží a v ruce neklouže, ani při zvýšeném pocení rukou. Její vlastnosti se mírně zhoršily při prašných podmínkách na kurtu. Perforace se jemným prachem z antuky zanesly a omotávka začala v ruce přece jen trošku klouzat. Ale to je jedinná výtka, kterou ale snadno vyváží její životnost, která překonala mé očekávání a dokázala v tomto parametru zdatně konkurovat i Head Xtreme Soft.

Výhody

Tecnifibre ATP Pro Players

 • dobře se drží
 • dlouhá životnost

Nevýhody

 • nekamarádí se s prachem

Závěr: omotávky Tecnifibre ATP Pro Players jsou vhodné pro hráče všech úrovní a to i pro ty, kterým se více potí ruce a hledají omotávky s dlouhou životností.

Wilson Pro Overgrip Perforated

Wilson Pro Overgrip PerforatedNa žádost čtenáře Vítka jsme zařadili do testování další kousek od Wilsonu. Omotávka Pro Overgrip Perforated se svými parametry velmi podobá předešlé od Tecnifibre ATP Pro Players a musím uznat, že ji v něčem i předčila. Díky perforovanému povrchu a použitým materiálům perfektně přilnula k ruce a dodala jistotu držení rakety při úderech. Prvních několik desítek minut jsem z ní měl lepší pocit než při hraní s Tecnifibre ATP Pro Players. Ale pak se začala mírně trhat, čímž ztrácela pomyslené body. Do té doby zvládala skvěle odvádět pot a hraní s ní bylo velmi příjemné. Ano, její životnost byla sice kratší například než u Tecnifibre ATP Pro Players, ale mnohem delší než u Tourna Grip či Tecnifibre Pro Dry.

Výhody

 • skvělé spojení rakety s rukou
 • dobře odvádí pot

Nevýhody

 • relativně kratší životnost

Závěr: omotávky Wilson Pro Overgrip Perforated jsou skvělou volbou pro hráče hledající kompromis mezi dobrými vlastnostmi a dlouhou životností.

A vítězem testu tenisových omotávek se stáva…

Není snadné vybrat jeden produkt, který by byl nejlepší. Každý hráč má jiné požadavky a jiné možnosti (třeba finanční). Ale když budu mluvit za sebe, pro mě je vítěz omotávka Tecnifibre Pro Player, ve které se snoubí kombinace pro mě důležitého dobré absorbce potu a dlouhé životnosti. Tuto omotávku dostalo k vyzkoušení několik hráčů a hráček v mém okolí a nečekaně všichni byly (a jsou) spokojeni….nebo se mi bojí říct pravdu 🙂 Ale jak jsem psal, je to na každém hráči, co mu vyhovuje a podle toho si vybere svého vítěze mezi omotávkami.

A s jakou omotávkou hraješ ty? Napiš níže do komentářů a připoj i důvody, proč je tvou oblíbenou 😉

Jaké jsou aktuální ceny omotávek?

Tourna Grip XLTourna Grip XLZJISTI CENU
Wilson Pro Soft Overgrip
Wilson Pro Soft OvergripZJISTI CENU
Tecnifibre ATP Pro ContactTecnifibre ATP Pro ContactZJISTI CENU
Head Super CompHead Super CompZJISTI CENU
Tecnifibre ATP Pro DryTecnifibre ATP Pro DryZJISTI CENU
Head Xtreme SoftHead Xtreme SoftZJISTI CENU
Babolat My OvergripBabolat My OvergripZJISTI CENU
Tecnifibre ATP Pro PlayersTecnifibre ATP Pro PlayersZJISTI CENU
Wilson Pro Overgrip PerforatedWilson Pro Soft OvergripZJISTI CENU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *