Head Graphene Speed 360 – recenze

Head Graphene 360° Speed

Společně s čipem Head Tennis Sensor se mi díky e-shopu Sportobchod.cz do rukou dostal nový model velmi oblíbené rakety Head Graphene Speed 360. Přesněji řečeno ty s označením Pro a MP. S verzí PRO hraje například Novak Djokovič a verzi MP používá třeba Alexander Zverev. Tento model je vcelku hojně rozšířen i na českých kurtech a má je i několik mých spoluhráčů. A proto mě zajímalo, co na této raketě všichni vidí.

Head Graphene Speed 360 – recenzeOsobně mám zkušenost s jiným modelem od Headu a tím je Head Prestige, o které jsem napsal kdysi recenzi. „Prestižka“ je raketa hodně přísná, neodpustí sebemenší chybu v technice úderu a je vhodná pro velmi zkušené hráče s agresivním pojetím hry…tedy nic pro mě.

Oproti tomu dnes recenzovaný model Head Graphene Speed 360 by měl být přece jen o něco schovívavější a vhodný pro větší spektrum tenistů. Minimálně tedy verze s označením MP.

Parametry – Head Graphene Speed 360 MP

  • Váha: 300 g
  • Vyvážení: 320 mm
  • Velikost hlavy: 645 cm2 (100 sq2)
  • Délka: 685 mm
  • Výplet: 16×19

Parametry – Head Graphene Speed 360 PRO

  • Váha: 310 g
  • Vyvážení: 315 mm
  • Velikost hlavy: 645 cm2 (100 sq2)
  • Délka: 685 mm
  • Výplet: 18×20

Ale dost suchých technických údajů a pojďmě testovat. Osobně mě více zajímal model s váhou 310 gramů, tedy verze s označením PRO.

Head Graphene Speed 360 PRO

Svými parametry se model PRO blíží k raketám, na které jsem dlouhodobě zvyklý (Wilson Pro Staff 97, Tecnifibre TFight 315). A z toho jsem usuzoval, že mi bude sedět mnohem víc. Spletl jsem se. Už od prvním úderů mě překvapilo, že míče z této rakety nelétají zrovna ochotně. Je to důsledek kombinace vyvážení spíše do ruky, tužšího rámu a hustšího výpletu….a samozřejmě mé neschopnosti. Ale i tak jsem měl trošku jiná očekávání.

Raketa je opravdu náročná na rychlost švihu a proto není vhodná pro každého. Jedná se o raketu pro útočně laděné hráče. A nutno podotknout, že spíš pro ty zkušenější. Přece jen moc hru neulehčí a neodpustí nějaké ty nedokonalosti v technice úderů. Ale pokud je úder proveden technicky správně, naplno se projeví její vlastnosti a hra je pak zábavou.

Co musím ocenit, je pocit stability a přesnosti, a to nejen při hře od základní čáry, ale i na síti. Pokud jsem úder zahrál technicky správně a s maximálním švihem, byl jsem si jistý, kam míč od rakety poletí.

Abych to shrnul, verzi Speed Pro bych doporučil hlavně závodním hráčům, kteří vyznávájí útočný styl hry a mají rychlejší švih. Rekreační hráč by se s ní mohl, stejně jako já, spíše trápit. Řešením by bylo použití nějakého pružnějšího výpletu (v raketě byl výplet Tecnifibre Black Code 1,28 mm) a možná by byl pocit ze hry s touto raketou o poznání jiný.

Head Graphene Speed 360 MP

Tento model mě také překvapil, ale příjemně. Čekal jsem, že to bude pohodlná raketa, která hodně pomůže a odpustí nějakou tu nedokonalost v technice úderu. Od svých spoluhráčů, kteří s touto raketou hrají, jsem měl informace, že míče z ní letí opoznání rychleji než u modelu PRO. Ale zároveň s tím jsem očekával i menší přesnost, která bývá spojená s lehčími a měkčími raketami.

Opak byl pravdou. S každým odehraným úderem jsem byl víc a víc nadšený. Ano, rychlost úderů byla opravdu o dost vyšší než s modelem PRO, ale rozhodně ne na úkor přesnosti. Oproti tomu pocit stability a přesnosti byl srovnatelný jako u těžší varianty (verze PRO). Headu se skvěle podařilo zkloubit maximální zrychlení úderů s výborným citem a kontrolou míče.

Díky tomu je raketa Head Graphene Speed MP vhodná pro široké spektrum hráčů. Určitě s ní bude spokojený útočně laděný závodní hráč nebo hráčka, ale rozhodně ji v pohodě zvládne i pokročilejší rekreant.

Když ji srovnám s dříve testovanou Babolat Pure Aero – headka je spíše pro útočníky s dobrou technikou úderů, babolatka oproti ní zase přidá míčům více spinu. Ale obě to jsou skvělé rakety.

Co napsat na závěr… Head Graphene Speed 360 jsou právem jedny z nejprodávanější raket pro pokročilejší tenisty a už konečně vím proč. Oba dnes testované modely spojuje maximální stabilita a přesnost úderů, u modelu MP doplněná i zvýšenou energií přenesenou z rakety na míč. A ač jsem zapřísáhlý zastánce značky Wilson, rakety Head Graphene Speed bych si klidně vybral, až mi doslouží ty současné 🙂

Tenisové rakety koupíš výhodně na Sportobchod.cz 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Titus
Titus
3 let před

To naozaj si myslíte, že s nimi hrajú Djoker alebo Zverev? :)) …..oni maju samozrejme iné rakety a su len nastriekanie aby tak vyzerali…. a poznámka o tom, že loptička neletí lebo má tuhší rám mi dáko hlava nebere….a možno by bolo lepšie pridať dáke video.

titus
titus
3 let před
Reply to  Zdenek

tzv. pro stock rakety ti nič nehovoria? profi hráč nemení každú sezonu raketu (musel by si na nu zvykať), pr. murray hráva s legendárnou pt57, ktorá pochádza z 90tych rokov …..všetko sú to len nastriekane, aby si ich ludia kupovali…a už aj sa často uvádza, že s nimi profi hráč nehrá ale tźv. endorsing (niečo ako hlási sa) a to práve kvôli sťažnostiam o zavádzaní kupujúcich …..prečítaj si toto a budeš trochu v obraze
http://tennisnerd.net/gear/racquets/pro-player-racquets/tennis-racquets-of-the-atp-professionals/5645

tennis racket pro
tennis racket pro
3 let před

Děkujeme, že jste sdíleli tuto raketu s recenzemi.

trackback

[…] pro mě velké překvapení. Jak jsem psal v recenzi, měl jsem na testování zároveň model Speed MP a Pro. S ohledem na parametry jsem očekával, že mě víc zaujme ta těžší (Pro) a to […]

trackback

[…] více jak rokem jsem testoval předchozí model (viz Head Graphene Speed 360 – recenze), kde jsem popsal mé zklamání. Přece jen díky parametrům verze Pro jsem očekával, že mi […]

trackback

[…] Podobná recenze: Tenisová raketa Head Graphene Speed 360 MP […]

trackback

[…] Podobná recenze: Tenisová raketa Head Graphene Speed 360 MP […]