Vánoční dárky pro tenisty

Pokud jsi tenista nebo tenistka, tak dál vůbec nečti a rovnou tento článek sdílej se svými přáteli a rodinou, ať ví, co ti mají dát k Vánocům pod stromek 😉 Vánoce se nezadržitelně blíží a jak tak slyším kolem sebe, mnoho z nás ještě nemá pořešené vánoční dárky pro své nejbližší. A co si budeme nalhávat, vymyslet něco originálního a navíc, co potěší, je stále těžší a těžší. Přece jen dávat každý rok papuče nebo poukaz na masáž není úplně známkou originality a patrně (tedy zvlášť ty papuče) asi ani moc radosti nenadělají. Proto jsem dal dohromady tipy na dárky, které by mohly mít u tenistů a tenistek úspěch. Tak pojďme na ně.

Taška na rakety Wilson Super Tour 15 Pack Pro Staff Black

Wilson Super Tour 15 Pack Pro Staff Black

Sám jsem si tento úžasný bag pořídil a jsem z něj nadšený. Po dlouhé době pořádný tenisový bag od Wilsonu, který nejen, že skvěle vypadá, ale hlavně je i praktický. A to i pro mě a to jsem velký bordelář a nosím sebou spousty věcí. Tento bag zaručeně potěší každého tenistu a to nejen fanouška značky Wilson. Tady je recenze (video) tohoto bagu Wilson Super Tour 15 Pack Pro Staff Black

Tecnifibre X-One Bipack

Tenisové míče Tecnifibre X-One Bipack (2×4 ks)

Tyto tenisáky jsou mé nejoblíbenější. Mají nejen skvělé herní vlastnosti, ale i dlouhou životnost. Patří k těm dražším míčům, ale v tomto výhodném dvojbalení se rozhodně vyplatí. V testu tenisových míčů, které jsme dělali společně se Sportobchodem, právě tyto balóny skončili na 1. místě, právem.

Taška na rakety Babolat Pure Drive Racket Holder X12 2021

Babolat Pure Drive Racket Holder X12 2021

A je tu další bag. Kdo mě sleduje delší dobu, ví, že značka Babolat není zrovna má oblíbená. Na druhou stranu jsme musel pochválit nový model oblíbených raket Babolat Pure Drive, které jsem v žebříčku nejlepších raket tohoto roku (2020) dal na druhé místo (video bude/je na Youtube kanále Sportobchodu). A k tomuto modelu raket představil Babolat i designově hodně povedený bag. Stejně jako výše popsaný od Wilsonu je prostorný a praktický.

Tecnifibre Triax

Tenisový výplet Tecnifibre Triax

V připravovaném videu „Nejlepší výplety roku 2020“ jsem vybral tento jako jeden z těch, který mě velmi mile překvapil. Pohodlný, příjemný, šetrný k ruce, ale navíc i se slušnou životností (na to, že je to multivlákno). Byla radost s ním hrát a je rozhodně vhodný pro všechny typy tenistů, od začátečníků/požitkářů až po ty pokročilejší.

Tenisový výplet Wilson Choice Duo

Wilson Choice Duo

Další výplet, ale z kategorie velmi drahých, ale úžasných. Ve videu „Recenze rakety Wilson Pro Staff RF97 v13“ jsem řekl, že s touto velmi náročnou, ale výjimečnou raketou by si měl zahrát každý. A to stejné platí i o tomto výpletu. Ano, je hoooodně drahý, ale ten pocit ze hry s ním je prostě skvělý. Je to ideální vánoční dárek, protože jen málokterý tenista si jej koupí sám od sebe. Ale pokud jej dostane jako dárek, určitě bude nadšený. Vždyť právě s tímto výpletem hraje Roger Federer, co víc říct 🙂

Expandér Sharp Shape Expander set

Osobně používám expandéry na posilování celého těla. Dá se s nimi cvičit doma a stejně tak i venku. Téměř plnohodnotně nahradí posilovací stroje z posiloven. Tato sada je skvělá v tom, že obsahuje několik gumových pružin, a tak s nimi může cvičit úplně každý, od dětí, útlých žen až po silné muže. Více jsem o expandérech psal v článku Posilovací trénink s expandérem a švihadlem

Vánoční sety švihadel Švihej.cz

Vánoční sety švihadel Švihej.cz

A ještě jeden tip na dárek z oblasti fyzické připravenosti. Kluci ze Švihej.cz připravili výhodné sety, ve kterých je vždy aspoň jedno švihadlo (to musí mít každý tenista) a další produkt/y. Sám švihadla od Švihej.cz používám (můžete je časti vidět na mém Instagramu a Facebooku) a posilovací gumy a rozhodně je můžu jen a jen doporučit. Ve sportovních „supermarketech“ najdete asi levnější varianty, ale ty rozhodně nejsou tak kvalitní. Švihadla Švihej.cz jsou naprosto skvělé a skákání s nimi je mnohem snazší.

Tenisové knížky

Zejména nyní, kdy máme před sebou období dlouhých večerů, je knížka skvělá volba jak si tento čas zkrátit, ale také se něco přiučit. Mezi mé oblíbené knížky patří Open – Andre Agassi, životopis Martiny Navrátilové, Ivana Lendla nebo knížka Vyhrávej hnusně. Z každé jsem si něco vzal, co mi v tenisovém životě (a nejen v něm) pomohlo.

  • Roger Federer: tenisový král – kdo by neměl rád tohoto hráče, že? 🙂 Moc dobrá knížka o jeho cestě k tenisovým výšinám.
  • Open – Andre Agassi – jak jsem psal výše, tato knížka mě bavila a i hodně překvapila. Agassi nejprve nepatřil k mým oblíbeným hráčům, ale hlavně na konci jeho kariéry se mi líbilo jeho vystupování na kurtech a také jeho tenisové dovednosti. V knížce popisuje i některé zajímavé věci mimo kurt.
  • Vyhrávat hnusně – skvělý bývalý top tenista a nyní trenér Brad Gilbert popisuje zejména psychologické postupy, jak být lepších tenistou. Tenis není jen o úderech, ale zejména o hlavě… Hodně zajímavá knížka a měl by si ji přečíst každý a je jedno jestli rekreační hráč nebo někdo, kdo má ambice hrát na nejvyšší úrovni.
  • Strečing Anatomie – Je fajn mít dokonalé údery, ale bez zdravého, funkčního těla je nám to k ničemu. Strečing většina z nás hodně podceňuje nebo jej nedělá vůbec. Ale to je chyba. Opět v této době, kdy je brzy tma, můžeme právě strečingu věnovat několik minut denně. A pak na kurtech poznáme, že to nebylo zbytečné úsilí.

Tenisové povlečení

tenisové povlečení

Někdo na tenis myslí ve dne v noci. A právě pro takové tenisové fanatiky je toto povlečení v originálním designu. Patrně nebude mít vliv na forehand nebo servis, ale třeba bude mít vliv na pohodovější usínání. Toto je povlečení pro děti. Ale i my, dospělejší, si jej můžeme pořídit a nemusíme se za to stydět, možná… 🙂

Jaké dárky tenisty určitě neurazí

Samozřejmě jsou tu i stálice, které potěší snad každého tenisty. Tady je zepár z nich:

  • Papuče… – ne, dělám si legraci 🙂
  • Tenisové míčky – ty jsou potřeba v podstatě pořád. Osobně doporučuji míče Tecnifibre X-One, které mají dlouhou životnost (proti jiným tenisákům).
  • Tenisové tašky a bagy – zejména bagy jsou nedílnou součastí výbavy každého tenisty. Jejich životnost není nekonečná a proto prakticky řešeným bagem se dá udělat velká radost.
  • Tenisové omotávky – opět velmi spotřební část tenisové výbavy. Někteří hráči „zvládnou“ hrát s jednou omotávkou i zepár měsíců, což není dobře. Ta by se měla měnit po několika hodinách hraní.

Toto byla inspirace na dárky pro tenisty, které napadly mě. Ale budu velmi rád, když níže do komentářů napíšeš tvoje tipy nebo to, co by tebe potěšilo za dárek pro stromečkem 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *