Tipy na dárky pro tenisty

Tipy na dárky pro tenisty

Tip č.1. – tenisová raketa Rogera Federera

Tip na vánoční dárek pro tenisty

Jasně, díky vyššímu číslu na cenovce je tento dárek jen pro ty nejhodnější 🙂 Ale i takoví se najdou. Ale teď vážně, fanatických fanoušků Rogera Federera je opravdu velká spousta. A pokud takto postiženého člověka překvapíte pod vánočním stromkem tenisovou raketou Wilson Pro Staff 97 RF z limitovaná edice Laver Cup 2019, je velká pravděpodobnost, že se vrátí do dětských let a začne hystericky křičet radostí.

Na druhou stranu musím upozornit, že tato raketa není vhodná pro méně pokročilé rekreační hráče. Hra s ní je díky jejím parametrům dosti náročná a nezkušený hráč by si mohl zničit i zdraví, kdyby s touto raketou dlouhodobě hrál.

Ale koho by to zajímalo, je to prostě limitka a kdo ji má, je prostě výjimečný. A je jedno, jestli s ní hraje, nebo ji má jen ve svém tenisovém bagu, pověšenou nad postelí nebo dokonce s ní každý večer usíná. Prostě tato raketa rozzáří oči každému, kdo obdivuje Federera.

Kdo nechce utratit tolik peněz, mám tip na levnější variantu tohoto dárku. Opět je to model rakety, se kterou hraje Roger Federer, tedy Wilson Pro Staff 97 RF, ale tentokrát běžný model pro rok 2019. Je to úplně stejná raketa, jako ta pro Laver Cup, jen to není limitka. Nyní je možné koupit díky akční ceně o víc jak půlku levněji.

Tip č.2. – tenisový výplet Rogera Federera

A ještě jeden tip na dárek pro fanouška Rogera Federera, i když tento dárek určitě potěší každého tenistu. Výběr výpletu je hodně důležitý a mít možnost si zahrát s tím nejlepším, je opravdu zážitek. Hodně rekreačních hráčů na výpletech šetří, což je velká chyba. Ale s výpletem Wilson Choice Duo si hru užijí mnohem více, tak proč mu tento pocit nedopřát právě teď na Vánoce… Sám jsem výplet vyzkoušel a opravdu se jedná o zážitek, který by měl zažít každý tenista.

Tip č.3. – tenisový senzor Head

Head Tennis Sensor

Toto je dárek pro všechny tenisové fanatiky, kteří zároveň mají rádi moderní technologie. Jedná se o senzor, který přes aplikaci v mobilním telefonu dokáže vyhodnotit údery, měřit rychlost podání a mnoho dalšího (recenze zde). Se senzorem jde užít spousta zábavy a zvláště muži se s ním zabaví na hodně dlouho, jelikož si budou do nekonečna měřit rychlost svého servisu… Bohužel je tento dárek vhodný jen pro ty, co mají rakety značky Head. Na rakety jiných značek nejde použít.

Tip č.4. – kniha Andre Agassi – životopis

Toto je pro tenisty snad povinná četba. Opravdu skvěle napsaná a hodně zajímavá knížka, kterou jsem přečetl snad za víkend. Sice Agassi nebyl idolem mého mládí, ale rozhodně byl (a stále je) velmi zajímavou osobností tenisového světa. Vše, na kurtu i mimo něj, dělal na plno a jeho autobiografie popisuje opravdu vše. Knihu doporučuju i mladým tenistům, i když je místy hodně drsná. Ale co, život takový občas je.

Samozřejmě je spousta dalších úžasných knih o životě slavných tenistů. V mladí jsem četl například životopis Martiny Navrátilové, Ivana Lendla, Kodeše a další. Z každé jsem si něco odnesl, každá mi něco dala. A proto takovéto knihy by si měly přečíst hlavně mladší generace, kteří mají vše před sebou a mohou se z nich poučit. Tady je pár dalších, které stojí za to pročíst:

Tip č.5. – kniha Tenis – anatomie

Sám tuto knihu také mám a každý, kdo se chce v tenise posunout dál, ji prostě musí mít. Jsou v ní popsány svalové skupiny, které při jednotlivých úderech zapojujeme a cviky, díky kterým tyto svaly posílíme. Přece jen tenis už není jen o tom trefit míč do kurtu. Ale je potřeba mít dostatek síly a energie, abychom to trefování míčků do kurtu vydrželi hodinu, dvě, při opravdu dlouhých zápasech i déle. A právě tato kniha nám s tím pomůže.

Tento dárek je vhodný jak pro rodiče mladých, nadějných rodičů, ale i pro nás, starší ročníky, kteří své notně opotřebené tělo chceme udržovat alespoň v trošku použitelném stavu.

Tip č.6. – expandéry Capital Sports RIBBA Kit

S výše zmíněnou knihou úzce souvisí i tento tip na dárek pro tenistu. Fyzická připravenost je u tenisu velmi důležitá a může posouvat úroveň naší hry na vyšší level. Proto je důležité cvičit, posilovat. Pak budeme schopni dávat větší rány, rychleji být u míče a vydržet delší výměny. Někdo má stejný problém jako já, že jej posilovna nebaví nebo nemá příležitost a čas do ní pravidelně chodit. Ale obejdeme se i bez posilovny, jak jsem o tom psal v článku Posilovací trénink s expandérem a švihadlem. Expandér dokáže nahradit téměř celou posilovnu a navíc s ním můžeme cvičit kdekoliv, doma, venku, na kurtu, na dovolené… Dá se skvěle použít i na zahřátí před tréninkem nebo zápasem. Expandér by rozhodně neměl chybět ve výbavě jakéhokoliv tenisty.

Tip č.7. – Vánoční set pro tenisové dříče

A ještě jeden tip na dárek z oblasti fyzické připravenosti. Kluci ze Švihej.cz připravili výhodný set, ve kterém je švihadlo (to musí mít každý tenista), posilovací guma a masážní válec pro regeneraci svalů. Sám používám od Švihej.cz švihadlo a posilovací gumy a rozhodně je můžu jen a jen doporučit. Ve sportovních „supermarketech“ najdete asi levnější varianty, ale ty rozhodně nejsou tak kvalitní. Třeba švihadlo Švihej.cz je naprosto skvělé a skákání s ním je mnohem snazší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *