Tenisová obuv Nike Zoom Vapor 10 – recenze

Nike Zoom Vapor 10

V minulém článku jsem psal, že chci díky akci Sportobchodu vyzkoušet tenisové boty Wilson. Když nyní koupíte tenisové boty Wilson (více o akci), můžete je bez údaní ůvodů do 60 dnů vrátit a dostanete peníze zpět. Hodně dobrá a zajímavá akce. Ale než jsem si stačil zmiňované boty Wilson objednat, naskytla se mi neopakovatelná příležitost pořídit si mnou dlouho očekávaný nový model od firmy Nike. Ve výše zmíněném článku jsem se přiznal, že řadu let používám model Nike Zoom Vapor, napřed model s označením Vapor 8, pak Vapor 9 a nejdéle Vapor 9.5. Psal jsem o jejich přednostech, ale i neustále se opakujících probléch, lépe řečeno krátké živostnosti.

Nike Zoom Vapor 10Letos přišla firma Nike s dlouho očekávanou novou generací modelu Vapor s označením 10. Já, jako nenapravitelný stoupenec této značky, jsem musel tento typ mít a vyzkoušet jej. Ale cena sahající ke třem tisícům ve spojitosti s dostatkem tenisové obuvy v mém botníku mě od koupě odrazovala. Minulý týden se podrážka mých posledních použitelných bot odebrala do větších lovišť a šťastnou náhodou jsem dostal možnost si pořídit tenisové boty Nike Zoom Vapor 10 za hodně příznivou cenu. A využil jsem ji.

První dojmy z Nike Zoom Vapor 10

Stal jsem se hrdým majitelem těchto bot a celý nedočkavý jsem je ještě v den koupě šel vyzkoušet. Po obudí mě ohromil pocit pohodlí a měkkosti. Původní model byl přece jen takový pevnější. V novém modelu mám pocit jak v bavlnce a ve spojitosti s opoznání nižší váhou je v pohyb v nich mnohem snazší. I přesto, že jsou boty pohodlnější, rozhodně ne na úkor stability. Nohu boty dokonale obepínají a mám pocit, že jsou součástí nohy, nikoliv zátěží jako je tomu u jiných tenisových bot. Podrážka sice není antuková (jedná se o označení Tour – tedy model vhodný na tvrdé povrhy), ale i přesto jsem neměl sebemenší problém s pohybem po antukovém kurtu. Nutno podotknout, že kurt byl hodně vyprahlý a tedy i klouzavý.

První dojmy

Po prvním hraní je brzo dělat nějaké únáhlené závěry. Ale na druhou stranu mě boty Nike Zoom Vapor 10 opravdu nadchly. Vyzdvihnu hlavně jejich pohodlnost a nízkou váhu. Otázkou zůstává, zda inženýři konečně vyřešili největší bolest minulých modelů, tedy jejich krátkou životnost. Uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *