Tenisové rakety Prince – proč jsou opomíjené?

Tenisové rakety Prince patřili mezi ty nejlepší a hrávali s nimi hráči světové špičky. Vyzkoušel jsem tři hlavní modely raket Prince, tedy Prince Phantom, Prince Beast a Prince Tour, každý model ve dvou verzích. Děkuji za zapůjčení tenisových raket firmě Bretton, což je české zastoupení značky Prince.


Obsah video o tenisových raketách Prince

 • 2:06 Prince Phantom 100X
 • 5:21 Prince Phantom 100X O3
 • 7:05 Prince Beast 100
 • 9:19 Prince Beast 100 O3
 • 10:45 Prince Tour 100 (310 gramů)
 • 12:28 Prince Tour 100 (290 gramů)
 • 13:36 Otázka na tenisové rakety Prince

Video o raketách Prince


 1. Dobrý den
  Super, konečně nějaké video o raketách Prince. Je mi 45 le a s raketami Prince hraju celý svůj tenisový život. Hrál jsem i výkonostní tenis na republikové úrovni a na rakety Prince nedám dopustit. Momentálně má 14ti letá a i tenisově šikovná dcera hraje s typem O3 BEAST 100 280 G. Přemýšlím pro ni o koupi raket PHANTOM 100X 290 G. Jaký na to máte názor.
  Děkuji a zdraví MW

  1. Ahoj Martine, snad ti nevadí tykání 😉 Děkuju ti za podělení se o tvou zkušenost s raketami Prince. A k tvé otázce: Phantom 100X bude rozhodně přesnější, zvlášť verze bez technologie O3. Na druhou stranu míče z rakety nepoletí s takovou energií jako z Beast. Pokud má dcerka rychlý švih, bude Phontom dobrou volbou 😉
   Zdeněk

 2. Ahoj
  Ještě jeden takový zvědavý dotaz. Včera jsem viděl, že Zvonarevova na US OPEN hraje s Phantom typ O3. Proč nehraje s klasikou Phantom s malými průchodkami. Myslel jsem si, že pro hráče takové úrovně by to bylo lepší. Dík za tvůj názor.
  Zdraví MW

  1. Martine, dobrá otázka a musím přiznat, že netuším 🙂 Každému vyhovuje něco jiného a navíc u světových hráčů a hráček moc nevíme, s čím vlastně hrají. Sice mají rakety vzhledově stejné jaké můžeme koupit v obchodech, ale parametry jsou jiné (těžší, menší hlavy, hustější pletení, vyvážené do ruky, atd.) a hlavně samotné rámy raket jsou technologicky mnohdy řadu let.

   Nejspíš jsi viděl, že má raketu s technologií O3, ale jak píšu, většina profi hráčů používá rakety/rámy dělané na míru, takže i když má raketu s technologií O3, nejspíš má tvrdší rám, možná i těžší, možná hustější pletení… A tím je raketa přesnější. Ale to jsou jen dohady, které nemám nijak ověřené 🙂

 3. Zdravím
  Ok,dík za reakci, jen mě to trochu překvapilo, tak jsem se chtěl zeptat.
  Přeji hodně úspěchů.
  Měj se MW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *