Tecnifibre TF X1 300 a 305 v2

O Tecnifibre TF X1 300 a 305 v2

Tecnifibre TF X1 v2 jsou tenisové rakety určené na snadnou energii, tedy že díky nim jsme schopni dát našim úderům větší rychlost s menší námahou než s jinými raketami. Rakety z této kategorie ale obvykle bývají náročnější na ruku hráče, protože mají tvrdší rám (vyšší hodnotu RA) a může se tak zvýšit riziko zranění, třeba tenisový loket. Už v první generaci raketa Tecnifibre TF X1 přinesla díky systému tlumení vibrací umístěné v držadle a technologii Isoflex větší komfort.

Tecnifibre TF X1 v2 – video recenze

Co je nového v TF X1 v2

Druhá generace Tecnifibre TF X1 nepřináší nějaké převratné novinky, jen systém tlumení je propracovanější a eliminuje více nežádoucích vibrací. Zásadní novinkou je rozšíření řady raket TF X1 z původních 3 verzí na 6. Nově si můžeme vybrat rakety váhy 255, 270, 275, 285, 300 a 305 gramů.

Rakety Tecnifibre TF X1 už v první verzi se vyznačovaly rozšířenější hlavou v její horní části, podobně jako to Head Boom nebo rakety Yonex. Díky tomu je sweetspot je větší, posunutý dál od hráče a vygenerujeme tak opět více energie.

Technologie Isoflex

Technologie Isoflex jsem poprvé vyzkoušel právě v první generaci raket TF X1 a upřímně jsem si na ní celkem dlouho zvykal, což popisuju ve video recenzi. Následně dal Tecnifibre technologii Isoflex i do mých oblíbených raket TFight. Zejména v raketě Tecnifibre TFight 305 ISO jsem z této změny nadšený nebyl. Technologii Isoflex je systém průchodek, které jsou z vnější strany rámu perforované a tím pádem se při úderu mírně vsunou do rámu. Hra je pak příjemnější, zvětší se tím i sweetspot. Ale na druhou stranu už nemáme tak bezprostřední odezvu do ruky. Každému vyhovuje něco jiného, někdo z této vlastnosti je nadšený, někomu nesedí.

Stroj na energii a spin

Rakety Tecnifibre TF X1 jsou nejen na snadnou energii, ale také na velké množství spinu. Říkal jsem to v mnoha videích, že množství spinu, které vygeneruje raketa, nejvíc ovlivňuje rozestup strun ve sweetspotu. Samozřejmě ještě důležitější roli hraje naše technika úderů 🙂 A Tecnifibre TF X1 mají rozestup strun výraznější a proto s touto raketou jsme schopni dát více spinu. Kdo ale hraje spíš přímější údery, nebude toto raketa pro něj.

Na testování jsem dostal rakety Tecnifibre TF X1 300 a 305 a zejména na těžší verzi jsem se těšil. Svými parametry se blíží raketám, na které jsem zvyklý.

Tecnifibre TF X1 305 – parametry:

 • Do prodeje: 2024
 • Značka: Tecnifibre
 • Velikost hlavy: 98 in2 (630 cm2)
 • Váha: 305 gramů
 • Vyvážení: 315 mm
 • Vzor pletení: 16/19
 • Zaměření: Spin a energie
 • Pokročilost: Pro zkušené hráče

Pocity ze hry s Tecnifibre TF X1 v2

Po několik hodinách hraní musím říct, že TF X1 v2 305 je moc dobrá raketa, která díky svým parametrům poskytuje dostatek stability a energie. I když má menší hlavu 98 in2 (630 cm2), pořád jsem byl schopný vygenerovat hodně spinu a to i přesto, že hraju spíš přímější údery. V recenzi na první verzi jsem říkal, že mi trvalo několik hodin si na TF X1 v1 zvyknout, s touto druhou verzí jsem se sžil mnohem rychleji. Působí na mě dospělejším dojmem než verze 1, a to i u rakety TF X1 300.

Od raket TF X1 nemůžeme čekat precizní přesnost, ale jsou to moderní rakety generující kvanta snadné energie a spinu a o tom moderní tenis je. Tlumení vibrací odvádí slušnou práci a hra s raketami TF X1 je tak příjemnější než například Dunlop FX nebo Babolat Pure Drive. Podobně dobře odtlumené jsou třeba Völkl VCell, které jsem také nedávno testoval a recenzoval.

Osobně mi spojení technologie Isoflex a tlumení vibrací u TX X1 nevyhovuje, mám rád rakety, které poskytují bezprostřední odezvu do ruky, což znamená slabší tlumení vibrací. Ale spousta hráčů bude z raket Tecnifibre TF X1 nadšená, protože bude šetrnější na jejich ruku. Prostě každému vyhovuje něco jiného.

Koupit Tecnifibre TF X1 v2 levně

Tecnifibre TF X1 v2 – konkurenti

Hlavními konkurenty jsou Babolat Pure Drive, Dunlop FX, Wilson Ultra, Völkl VCell, Yonex Ezone, Head Boom.

Plusy Tecnifibre TF X1 v2

+ snadné energie
+ více spinu
+ větší sweetspot
+ tlumení vibrací

Mínusy Tecnifibre TF X1 v2

– méně stability
– horší odezva do ruky
– menší přesnost

Tecnifibre TF X1 v2 – hodnocení

 • Přesnost: 6/10
 • Spin: 8/10
 • Pohodlí: 7/10
 • Energie: 8/10
 • Náročnost: 6/10

Tecnifibre TF X1 v2 levně

Fotogalerie Tecnifibre TF X1 v2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *