Nejlepší tenisové výplety 2020

Letos jsem vyzkoušel více jak 30 různých tenisových výpletů a vybral ty nejlepší za rok 2020. Také se v tomto videu podíváme na výběr výpletů trošku obecněji.

Obsah videa:

 • 0:39 Obecně o výpletech tenisové rakety
 • 1:54 Jak si vybrat výplet na tenis
 • 4:07 Častá chyba při výběru tenisového výpletu
 • 5:25 Chystám další video výpletech
 • 5:56 Nejlepší polyesterové výplety na tenis
 • 10:19 Nejlepší tenisové výplety – multivlákna
 • 12:34 Tenisový výplet z jiné kategorie
 • 13:29 Jaký tenisový výplet používám
 • 15:42 Novinky pro příští rok ve videích o tenise
 • 16:23 Rada o tenisových výpletech
 • 18:00 Soutěž o tenisové výplety
 • 18:38 Závěr

Odkazy na tenisové výplety uvedené ve videu:

Video Nejlepší tenisové výplety 2020

 1. Ahoj Zdeňku,
  mám 2 rakety a přeplétám je současně, ale přemýšlím jestli není lepší přeplétat po jedné a tu druhou se starým výpletem mít jako záložní a tu si pak zase nechat nově přeplést. V současnosti pletu cca po 3 týdnech max. měsíci, protože mám struny u obou raket za tu dobu docela dost prořezané, někdy až do půli struny.
  Při hře si rakety střídám při změně stran z důvodu rovnoměrného opotřebení rámu i výpletu a taky z důvodu suchého gripu. Jaký je tvůj názor na systém vyplétání 2 raket?
  Díky
  Martin

  1. Ahoj Martine, každý má jiný „styl“ střídání raket a také záleží na důležitosti daného zápasu 🙂 Osobně hraji s jednou raketou dokud výplet nepraskne a pak beru druhou raketu s novým výpletem. Pokud bych náhodou hrál nějaký důležitý zápas (ale to se mi už nestává :)), tak v případě potřeby (například nové míče na 3.set nebo příliš propocená omotávka, atd.) si vezmu raketu s novým výpletem (a omotávkou). Tento systém, kdy dohraji jeden výplet do prasknutí a pak beru raketu s novým výpletem, mi dává téměř jistotu, že i když mi praskne jeden výplet, pořád mám druhou raketu s novým výpletem a ten by měl vydržet neprasknout do konce zápasu. Ale jak píšu, každý má jiný způsob měnění raket 😉 Nebo je variantou mít rovnou rakety tři 😀

 2. Ahoj, chtěl bych poprosit o radu/doporučení. Sháním výplet do rakety Dunlop CX 400 Tour, která je mimochodem výborná a moc děkuji za recenzi, která hodně pomohla s výběrem. Myslím, že v základu je tam Dunlop Explosive Tour, který byl super, ale nemohu ho sehnat, proto pátrám po alternativě.
  Díky
  Daniel

  1. Ahoj Dane, moc ti děkuju, že na recenzi kouknul, vážím si toho. A v testovací raketě Dunlop CX400Tour mám právě výplet Dunlop Explosive Tour a jsem z něj nadšený. Podobný výplet je třeba Babolat RPM Blast, Head Hawk, Solinco Confidential nebo GT Blues 😉

   1. Letní sezonu pletu cca po 3 týdnech, takže nejsem z těch co jim vydrží výplet až do druhé sezóny a potřebuji najít výplet, který by mě nezruinoval. Loni jsem zkoušel poměrně hodně výpletů a hledám výplet s vlastnostmi jako multivlákno, ale aby nepraskl po 6 hodinách jako Wilson NXT SOFT (asi utopie). Podobné vlastnosti měl LXN SMART, ale ten se zase po čase začne rozjíždět a ztratí původní vlastnosti na druhou stranu je poměr zachování vlastností a trvanlivosti zatím nejlepší. Teď zkouším monovlákno SOLINCO Hyper G SOFT 1,20mm a není nejhorší (jen ta barva v Babolat Pure Drive je hrozná), ale mám v plánu zkusit 1,15mm nebo klasické Hyper G 1,10.
    A jak se říká, teď „Zdeno“ raď 😀
    Martin

    1. Ahoj Martine, děkuju ti za otázku a je těžké něco zvolit. Přece jen dáváš hodně velký rány, to pak žádný výplet nevydrží 😀 Ale mohl by ses ukázat v Brně a dostaneš na vyzkoušení výplety GT, jeden by ti mohl vyhovovat. Ozvi se a domluvíme se 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *