Lék na tenisový loket? Zdravotní tenisové rakety Pro Kennex Kinetic

Tenisový loket je skutečně častým problémem mezi tenisovými hráči všech úrovní. Zánět, bolest a omezená pohyblivost v této oblasti mohou ovlivnit nejen výkon na kurtu, ale také každodenní aktivity. V mnoha videích i článcích jsem zmiňoval, že bolest ruky u tenisu je ve většině případů způsobená ne zrovna ideální technikou úderu, nejčastěji tím, že hrajeme údery pozdě. Ale co dělat, když už nás ruka u tenisu bolí?

Co dělat, když nás trápí tenisový loket

tenisový loket

Těch možností je spousta, některé fungují lépe, jiné moc ne. Nejsem lékař, ale mám osobní zkušenost s tenisovým loktem nebo bolestí ruky z tenisu. Ale už více jak 20 let s tenisovým loktem nemám problém, a to i když jsem už starší ročník a ještě do loňského roku jsem hrál s raketami Wilson Pro Staff RF97, které váží 340 gramů.

Tenisový loket může mít i další příčiny krom špatné techniky, například přetrénovanost. Ale ať je příčina jakákoliv, doporučuju si dát pár dnů klid, až bolest v klidu odezní. A co dál?

Jak odstranit nebo předejít tenisovému loktu

tenisový loket
  • Najmout si kvalitního tenisového trenéra, který najde chybu v technice našich úderů a společně ji opravit.
  • Při hraní se nesnažit o co největší ránu, ale soustředit se na udeření do míče před tělem ideálně uvolněným zápěstí – dělal jsem video To nejdůležitější u tenisových úderů.
  • Vybrat si tenisovou raketu, která bude šetrnější k naší ruce a usnadní nám hru. Některé tenisové rakety mají hodně tvrdé rámy, což pro naši ruku není ideální. Tou nejjistější volbou jsou takzvané zdravotní tenisové rakety Pro Kennex Kinetic.

Pro Kennex Kinetic – proč tak dobře fungují

Systém Kinetic v tenisových raketách značky Pro Kennex je už cca 35 let a za tu dobu se výrazně nezměnil. Proč? Protože opravdu funguje. Jak systém Kinetic funguje jsem vysvětloval v recenzi tenisových raket pro Kennex – Zdravotní rakety Pro Kennex Kinetic – pomohou s tenisovým loktem?

Výhody tenisových raket Pro Kennex Kinetic

tenisové rakety Pro Kennex Kinetic
  • Systém Kinetic přidá našemu úderu spoustu energie a my se tolik neunavíme a hlavně budeme tím šetřit ruku.
  • Navíc systém Kinetic odtlumí hodně nežádoucích vibrací, které vznikají při tenisovém úderu. A tím opět budeme šetřit ruku.

Nevýhody

  • Samozřejmě nic není jen růžové a i systém Kinetic má nevýhodu. A tím je o něco horší cit pro úder, což je důsledek obou zmíněných výhod. Ale pokud nás trápí bolest tenisového loktu, je potřeba přistoupit na určitý kompromis.
zdravotní tenisové rakety Pro Kennex Kinetic

Jak jsem psal, tenisové rakety Pro Kennex Kinetic jsou oblíbené už opravdu hodně dlouho právě proto, že opravdu fungují a mohou nám s bolavým tenisovým loktem účinně pomoci.

Tenisový loket je nepříjemné zranění, které nás může trápit opravdu hodně dlouho a může vést až k tomu, že na tenis zanevřeme. Což by byla hrozná škoda. Výše popsané body a hlavně zdravotní rakety nám s tím mohou pomoct a my si tenis budeme opět užívat.

Tenisové rakety si můžete vyzkoušet v testovacím centru tenisových raket v Brně na Sprintu. Stačí se mi ozvat na e-mail info@tenisovyblog.cz nebo pomocí formuláře a domluvíme se na testování.

Získej výhodu

Chceš mít přehled o tenisových recenzích, turnajích, trénincích, sparingových večerech, seminářích a dalších akcí? Zadej svůj e-mail a už ti nic neunikne 😉

Tvůj e-mail nezneužijeme a ani nepředáme dál. Budeme jej využívat jen pro zasílání výše popsaných informací. Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *