Jaké bylo testování tenisových raket – leden 2023

Na sobotu 21. ledna 2023 jsem naplánoval testování tenisových raket. Jednak jsem dlouho podobnou akci nedělal a druhak bylo v posledních týdnech představeno hned několik nových modelů zásadních tenisových raket, které jsem měl k dispozici a byla by škoda, kdyby je neotestovali i další hráči a hráčky. Díky podpoře značek Wilson, Tecnifibre, Babolat a Dunlop se mi sešlo více jak 50 testovacích tenisových raket. A některé z nich ještě nebyly ani oficiálně představeny, takže pro většinu z účastníků to byla ojedinělá příležitost.

Jaké tenisové rakety byly k otestování

testování tenisových raket
 • Wilson: ProStaff v14, Shift, Ultra, Blade, Clash
 • Tecnifibre TFight ISO, TF40, TF X1, Rebound Iga
 • Babolat: Pure Aero 2023, Pure Drive, Pure Strike, Pure Strike VS, řada Evo
 • Dunlop: CX400 Tour, SX300, SX300 Tour, FX300, FX300 Tour, FX300 L
 • Head: Radical 2023, Speed, Boom, Gravity
 • ProKennex: Kinetic několik modelů
 • Artengo: TR960 Control Tour
 • Yonex: Ezone 100
 • Snauwaert: Grinta, Vitas

Program testování tenisových raket

nahrávací stroj Dragonet

Tenisové testování proběhlo klasicky v útulné tenisové hale Sprint, kde jsme měli k dispozici 4 kurty na 4 hodiny. Zájem o testování mě osobně příjemně překvapil a vlastně ani na chvíli nebyl volný kurt (pro příště zkusím zajistit více kurtů). Dalším lákadlem krom tenisových raket byl i nahrávací stroj Dragonet, který přivezl představit zkušený tenisový trenér Jan Šimůnek. Jan si pro účastníky připravil záživný program včetně soutěže. Dragonet je velmi zajímavý nahrávací stroj, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Je unikátní v tom, že není potřeba ani kurt a můžeme jej použít i na zahradě za domem.

Jaké byly nejoblíbenější tenisové rakety

Jak jsem psal výše, bylo možné vyzkoušet více jak 50 tenisových raket různých značek. Mezi ty nejoblíbenější a nejčastěji chválené se zařadily rakety Wilson Ultra a nové Wilson Pro Staff v14, dále pak nové Tecnifibre TFight ISO, Babolat Pure Aero 2023 a Head Speed MP. Potvrdilo se mi tím, co si o těchto raketách myslím a vlastně co jsem i říkal v jejich recenzích. Například v recenzi Tecnifibre TFight 305 ISO jsem říkal, že osobně nejsem z této inovace nadšený, ale že spousta rekreačních hráčů si verzi ISO oblíbí, protože je teď snažší s ní hrát. A něco podobného se opakuje i u nových Wilson ProStaf v14 🙂

Poděkování

Musím uznat, že jsem si testovací den hodně užil a to hlavně díky lidem, kteří dorazili. Potěšilo mě, že účastníci byli z různých koutů republiky včetně dalekého zahraničí (Slovenska). Sešla se opravdu hodně pohodová parta lidí, kteří mají rádi tenis a bylo to znát. Všem, co se zúčastnili, jsem moc vděčný, atmosféra byla díky vám přátelská a testování mi uteklo hodně rychle, protože pořád bylo o čem mluvit. A těším se, že se se všemi zase potkáme na nějaké další akci. Byl jsi na testování raket? Napiš, co se ti líbilo nebo nelíbilo 🙂

 1. Ahoj.
  Velice vydarená akcia👍maximálna spokojnosť.
  Škoda že sme museli po 3hodinach odísť kvôli povinnostiam.
  Tu zbyvajucu hodku by som určite ešte ťahal informácie od trénera Jančiho na opravu a zlepšení technik na super mašíne Dragonet.
  Ešte raz moc ďakujeme za možnosť sa zúčastniť tejto akcosky.
  Tešíme sa na ďalšie stretnutie✊

 2. Zábavná a přínosná akce, obrovský zájem mě nepřekvapil, rozhodně bylo o co stát. Kde jinde by si člověk mohl při hře osahat desítky špičkových raket, dostat k nim odborný komentář i spoustu rad a postřehů. Perfektní, jako vždy vše pod tvojí taktovkou. Jsi tu pro nás a my z toho máme radost i užitek.

 3. Akcia sa mi veľmi páčila, takisto aj Brno lebo som prišiel zo Slovenska. Zatiaľ som sa nikde inde nestretol s tým, že by som mohol hrať v jeden deň aj 20 tenisových rakiet. Bol som pred výberom novej tenisovej rakety a spravil som veľmi dobre, že som pricestoval k Vám. Zdeněk je veľmi príjemný chlap,o každého účastníka sa ako domáci pán postaral. Ku každému mal milé slovo, poradil ak bolo treba. A troška pocibril aj techniku hráča. Týmto mu ďakujem, a prajem veľa úspešných akcii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *